اسد 02, 1400 17:22 Asia/Kabul
  • مرحله جدید تنش در روابط کابل و اسلام آباد
    مرحله جدید تنش در روابط کابل و اسلام آباد

دیدار مشاور امنیت ملی افغانستان با نوازشریف نخست وزیر سابق پاکستان ، روابط کابل و اسلام آباد را وارد مرحله جدیدی از تنش ها کرده است .

به گزارش رادیو دری ، شورای امنیت ملی افغانستان امروز اعلام کرد : حمد الله محب مشاور امنیت ملی و سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح افغانستان با نوازشریف نخست وزیر سابق پاکستان در لندن دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه گفنگو کردند.
در این دیدار  نواز شریف گفته است افغانستان با ثبات و قوی به نفع پاکستان و منطقه است .
سیاست احترام متقابل و دخالت نکردن پاکستان و افغانستان در امور داخلی یکدیگر از دیگر موضوعات مورد بحث حمدالله  محب با نوازشریف اعلام شده است.
رسانه های جمعی افغانستان امروز اعلام کردند : در پی این دیدار « فواد حسین چودری » وزیر اطلاعات رسانه های پاکستان در پیامی از طریق توئیتر نوشته است فرستادن نوازشریف به خارج ازپاکستان خطرناک بود .

مشاور امنیت ملی افغانستان ادعا کرد پاکستان به تروریستها  کمک می ‌کند تا حملات علیه مردم افغانستان را برنامه‌ ریزی کنند.

در روزهای اخیر روابط افغانستان و پاکستان پس از اظهارات امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان مبنی بر تهدید نیروی هوایی پاکستان درباره عملیات نظامیان افغان در منطقه مرزی « اسپین بولدک » و نیز ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد متشنج و پرتنش شد . چندی قبل رئیس جمهور افغانستان نیز گفته بود ده هزار پاکستانی وارد  افغانستان شده اند .

هشدار پاکستان در پی افزایش اختلاف با طالبان

کلیدواژه