اسد 05, 1400 08:09 Asia/Kabul
  • قدردانی وزیر خارجه افغانستان از مواضع ایران در قبال  روند صلح افغانستان
    قدردانی وزیر خارجه افغانستان از مواضع ایران در قبال روند صلح افغانستان

وزیر خارجه افغانستان در دیدار نماینده ایران، از مواضع معقول تهران در قبال روند صلح قدردانی کرد.

«محمد ابراهیم طاهریان فرد» نماینده ویژه وزارت خارجه  جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی به کابل سفر کرده، عصر روز دوشنبه با «محمد حنیف اتمر» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امورخارجه افغانستان در این دیدار با قدردانی از موضعگیری‌های معقول جمهوری اسلامی ایران در حمایت از روند صلح کشور، راجع به قطع خشونت‌ها، خاتمه بخشیدن به قتل و کشتار خودسرانه مردم، شکنجه غیر نظامیان و نقض حقوق بشر در مناطق تحت تصرف طالبان گفت‌وگو کرد و اظهار داشت که حضور طالبان و افزایش خشونت‌ها از سوی آنان سبب گسترش افراطیت و حضور گروه‌های تروریستی بین‌المللی از جمله داعش در افغانستان و منطقه می‌گردد.

اتمر همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری میان کابل و تهران را ضروت مبرم برای دولت‌ها و مردمان دو کشور دانسته، خواهان تقویت هرچه بیشتر همکاری‌ها در بخش‌های مختلف به‌ویژه روند صلح کشور گردید.

در ادامه این دیدار، طاهریان فرد با تاکید بر حمایت ایران از روند صلح افغانستان با حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر، خواهان تقویت هرچه بیشتر همکاری‌ها میان کابل و تهران در بخش‌های مختلف از جمله همکاری‌های مرزی و ایجاد هماهنگی‌های بیشتر میان ادارات ذیربط دو کشور شد.

طاهریان‌ فرد: ایران برای کمک به روند صلح در افغانستان آماده است

کلیدواژه