اسد 11, 1400 14:39 Asia/Kabul
  • نگرانی پاکستان از تاثیرات بروز جنگ داخلی در افغانستان
    نگرانی پاکستان از تاثیرات بروز جنگ داخلی در افغانستان

مشاور امنیت ملی پاکستان هرگونه خلا امنیتی در افغانستان را به ضرر منطقه دانست و بر ضرورت همکاری جمعی برای حل بحران این کشور تاکید کرد.

 به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه خبری "رادیو پاکستان" اعلام کرد: "معید یوسف" مشاور امنیت ملی پاکستان که برای دیدار با مقامات آمریکایی و رایزنی‌های امنیتی راهی این کشور شده در مصاحبه‌ای گفت: باید به طور مشترک برای جلوگیری از هرگونه خلا امنیتی در افغانستان تلاش کرد چراکه هرگونه بی ثباتی در افغانستان منجر به شکل گیری دوباره گروه‌های مختلف تروریستی در این کشور می‌شود.

وی افزود: گزارش‌هایی از ایجاد پناهگاه‌های امن توسط گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان وجود دارد که این زنگ خطری برای پاکستان به حساب می‌آید، ادامه این روند زمینه تشکیل گروه‌های تروریستی جدید را نیز فراهم می‌کند.

معید یوسف با بیان اینکه در گذشته خاک افغانستان همواره علیه پاکستان مورد استفاده قرار گرفته است، افزود: از این پس هر کشوری که بخواهد از خاک افغانستان برای ایجاد بی ثباتی در پاکستان سوء استفاده کند با واکنش ما مواجه خواهد شد.

مشاور امنیت ملی پاکستان تاکید کرد: همه ذی نفعان باید با تلاش‌های صادقانه خود در جهت جلوگیری از هرگونه درگیری یا جنگ داخلی طولانی مدت در افغانستان تلاش کنند چرا که تسلط نظامی بر خلاف هنجار‌های دموکراتیک و حقوق بشر است و هیچ کشوری در منطقه به ویژه پاکستان نمی‌تواند جنگ داخلی را در نزدیکی مرز‌های خود تحمل کند.

امرالله صالح، پاکستان را به حمایت از طالبان متهم کرد

کلیدواژه