اسد 17, 1400 17:14 Asia/Kabul
  • ظریف : جامعه جهانی در حمایت از حل سیاسی بحران افغانستان موضع صریحی بگیرد
    ظریف : جامعه جهانی در حمایت از حل سیاسی بحران افغانستان موضع صریحی بگیرد

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: جامعه جهانی باید موضع صریحی در حمایت از حل و فصل سیاسی بحران در افغانستان و محکومیت خشونت و نتایج آن اتخاذ کند.

به گزارش رادیو دری،«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در دیدار با «ژان آرنو» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که درصدر هیاتی به منظور تبادل نظر با مقامات وزارت امور خارجه ایران به تهران سفر کرده است، با اشاره به وضعیت خطیر افغانستان و پیچیدگی شرایط در این کشور، سیاست‌های نادرست قدرت‌های خارجی را از عوامل مهم وضعیت کنونی افغانستان برشمرد. 

ظریف با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و تسهیل در گفت‌وگوها میان طرف‌های افغان به منظور پیشبرد روند صلح درافغانستان، حل مشکل این کشور را تنها از طریق گفت و گوهای بین الافغانی دانست. 

وزیر امور خارجه ایران گفت: جامعه جهانی باید موضع صریحی در حمایت از حل و فصل سیاسی بحران در افغانستان و محکومیت خشونت و نتایج آن اتخاذ کند. 

در این دیدار، ژان آرنو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه در کمک به روند صلح در افغانستان گفت: هیچ کشور یا گروه محدودی از کشورها به تنهایی قادر به سامان دادن وضعیت جاری افغانستان نبوده و صرفا همکاری جمعی می‌تواند کاهش شدت اوضاع در افغانستان را به دنبال داشته باشد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان بر گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به عنوان تنها راه حل برای غلبه بر شرایط فعلی در افغانستان تاکید و مذاکرات خود در تهران را نیز مفید و مهم ارزیابی کرد.

 

ابراز نگرانی ظریف از وضعیت امنیتی افغانستان

کلیدواژه