اسد 20, 1400 08:00 Asia/Kabul
  • افغانستان  محور رایزنی وزیر دفاع آمریکا با فرمانده نیروی زمینی ارتش پاکستان
    افغانستان محور رایزنی وزیر دفاع آمریکا با فرمانده نیروی زمینی ارتش پاکستان

وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با فرمانده نیروی زمینی ارتش پاکستان پیرامون همکاری‌های دفاعی دو کشور، تحولات امنیتی منطقه به ویژه اوضاع افغانستان گفت‌وگو کرد.

به گزارش رادیو دری ، رسانه‌های پاکستانی سه‌شنبه شب اعلام کردند: «لوید آستین» در گفت‌وگوی تلفنی با ژنرال «قمر جاوید باجوا» مدعی خواسته واشنگتن برای بهبودی روابط با اسلام‌آباد شد.

دو طرف تازه‌ترین تحولات افغانستان را نیز مورد بررسی قرار دادند، جایی که خروج غیرمسئولانه آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو موج تازه بحران و نابسامانی را در این کشور همسایه رقم زده و این وضعیت موجب نگرانی عمیق همسایگان افغانستان از جمله پاکستان شده است.

تشدید بحران افغانستان و خواسته پاکستان برای خروج مسوولانه آمریکا بار دیگر اختلافات واشنگتن و اسلام‌آباد را پررنگ‌تر کرده و طرف پاکستانی با اشاره تلویحی به آمریکا خواسته است که دیگران نباید پاکستان را دلیل ناکامی خود در افغانستان بدانند.

«معید یوسف» مشاور امنیت ملی پاکستان در جریان سفر اخیر خود به واشنگتن هرچند از توافق با همتای آمریکایی برای حرکت رو به جلو و ترمیم روابط سخن گفت، اما بی‌توجهی دولت بایدن به اسلام‌آباد و عدم تمایل بایدن به برقراری حتی یک تماس تلفنی با نخست وزیر پاکستان باعث شده تا دولت این کشور برای آمریکا خط و نشان تازه‌ای بکشد.مشاور امنیت ملی دولت عمران‌خان خطاب به دولت آمریکا هشدار داد که در صورت تداوم نادیده گرفتن شدن اسلام‌آباد از سوی دولت بایدن، ما گزینه‌های روی میز داریم.

انتقاد پاکستان از عقب نشینی غیرمسوولانه آمریکا از افغانستان

کلیدواژه