اسد 20, 1400 09:36 Asia/Kabul
  • تاکید «حامد کرزی »بر نقش ایران برای تحقق صلح در افغانستان
    تاکید «حامد کرزی »بر نقش ایران برای تحقق صلح در افغانستان

رییس جمهوری پیشین افغانستان،نقش کشورهای همسایه از جمله جمهوری اسلامی ایران را برای برقراری صلح واقعی در افغانستان مهم دانست .

«حامد کرزی»  در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری  ایران پرس درباره اینکه چه پیشنهادی برای حل بحران کنونی افغانستان دارد گفت: نقش کشورهای همسایه  به ویژه ایران و پاکستان بسیار مهم است و این دو کشور می توانند با همکاری چین، روسیه و هند ، صلح حقیقی را برای مردم افغانستان به ارمغان بیارند  .

رییس جمهوری پیشین افغانستان افزود ، در تحقق صلح حقیقی مردم این کشور نیز باید مشارکت داشته باشند .

« حامد کرزی » با بیان اینکه آمریکا بدنبال برقراری صلح حقیقی در افغانستان نیست خاطرنشان کرد، بدون‌ شک ریشه تحرکات و حملات اخیر گروه طالبان در افغانستان در اهداف بیگانگان دراین کشور و منطقه است.

رییس جمهوری پیشین افغانستان همچنین درباره علل خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان گفت : آمریکا به اهداف خود در افغانستان نرسید و در زمان حضور نظامیان آمریکایی، افراطی‌ گری در افغانستان رشد کرد و ثبات در این کشور محقق نشد.   

« حامد کری»  تصریح کرد، هدف ادعایی آمریکا در افغانستان مبارزه با تروریسم بود اما این پدیده شوم گسترش یافت و گروه تروریستی داعش هم در زمان حضور آمریکا در افغانستان شکل گرفت.

رئیس جمهوری پیشین افغانستان در عین حال از حملات گروه طالبان در مناطق مختلف این کشور انتقاد کرد و بر پایان این حملات و جنگ تاکید کرد.

قدردانی "حامد کرزی" از تلاش‌ های صلح جویانه ایران

کلیدواژه