اسد 20, 1400 15:51 Asia/Kabul

در پی سقوط چندین ولایت در شمال و شمال شرق افغانستان،مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی می‌گوید: طالبان بارها در شمال به دام افتاده است و این گروه این‌بار هم از شمال نمی‌تواند خارج شود.

به گزارش رادیو دری، مارشال دوستم روز چهارشنبه پس از نشست با رییس جمهوری افغانستان، طالبان را «اجنبی» خواند و اضافه کرد: مردم علیه این گروه قیام می‌کنند و آنها نمی‌توانند از شمال خارج شوند و خروج از این منطقه کار آسانی نیست.

 او به اسارت ملا فاضل از فرماندهان طالبان اشاره و پیش بینی کرد که «اینها هم به این سرنوشت گرفتار می‌شوند».

رهبر حزب جنبش ملی با اشاره به سقوط جوزجان و شهر شبرغان در نبود او تاکید کرد که اگر «خودم می‌بودم تمامی پاکستان را هم جمع می‌کردند، نمی‌توانستند کاری کنند».

 

طالبان هفته گذشته شهر شبرغان را که به پایگاه قدرت شناخته می‌شود تصرف کردند و خانه مارشال دوستم نیز هم اکنون در کنترل طالبان است.

 

این گروه افزون بر شبرغان، مرکز هشت ولایت دیگر را نیز در کنترل دارد.

اشرف غنی صبح امروز با دوستم، عطامحمد نور والی پیشین بلخ، محمد محقق مشاور ارشد ریاست جمهوری و جمعه خان همدرد رییس شوراهای اتحاد حزب اسلامی دیدار کرد.

در این نشست ضمن بررسی وضعیت عمومی منطقه شمال افغانستان، در زمینه هماهنگی، تجهیز ، انسجام و بسیج خیزش های مردمی زیر چتر نیروهای امنیتی و دفاعی تبادل نظر شده است.

 

دیدار اشرف غنی با شخصیت های سیاسی و جهادی در ولایت بلخ

بررسی آخرین تحولات امنیتی در شمال افغانستان

 

کلیدواژه