اسد 20, 1400 19:48 Asia/Kabul
  • واکنش وزارت امور خارجه افغانستان به اظهارات شاه محمود قریشی
    واکنش وزارت امور خارجه افغانستان به اظهارات شاه محمود قریشی

وزارت امور خارجه افغانستان در‌ واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه پاکستان ، قطع مسیر تدارکات نظامی و فنی گروه طالبان را از طرف اسلام آباد خواستار شد .

به گزارش رادیو دری؛ وزارت امور خارجه افغانستان روز‌ چهارشنبه در‌ بیانیه ای در‌ واکنش به اظهارات اخیر شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: درخواست دولت افغانستان در دو دهه اخیر از اسلام آباد این بوده است تا علیه پناهگاه‌‌های تروریست ها در آن کشور اقدامی جدی و ملموس صورت گیرد و راه های تدارکاتی طالبان و تروریست ها و نیز هم‌ پیمانان این گروه را قطع کند.

اخیرا  شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان گفته است: این کشور نمی‌ تواند مسوول نبود اراده جنگ و تسلیم شدن نیروهای دفاعی و امنیتی افغان به گروه طالبان باشد.

در بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان آمده است: طالبان، خشونت‌ ها را در افغانستان افزایش داده و بر خلاف تعهدات‌ خود روابطش را با گروه‌های تروریستی منطقه‌ ای و بین‌المللی قطع نکرده‌ است.

این واکنش وزارت امور خارجه افغانستان در حالی است که دولت پاکستان بارها اعلام کرده که حاضر است به کابل برای به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح با گروه طالبان کمک کند .

گروه طالبان از حدود سه ماه پیش همزمان با اعلام خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با تشدید حملات به مناطق مختلف این کشور بخش های وسیعی از خاک افغانستان را تصرف کرده است .

 قریشی: روند صلح افغانستان وارد مرحله حیاتی شده است

 

کلیدواژه