عقرب 19, 1395 11:56 Asia/Kabul
  • اعتراف عضو بازداشتی القاعده به آموزش در افغانستان برای عملیات تروریستی در پاکستان

روزنامه پاکستانی به نقل از منابع امنیتی این کشور اظهارداشت که برنامه‌ریزی برای ترور برخی از بزرگان مذهبی از اهداف القاعده در پاکستان است و به تازگی عضو بازداشتی این گروه نیز به آموزش در افغانستان و عملیات در کراچی اعتراف کرده است.

به گزارش رادیو دری به نقل از «اکسپرس نیوز،  پلیس پاکستان تعدادی از اعضای گروه تروریستی القاعده در کراچی بزرگترین شهر این کشور را بازداشت کرده است.

«سعیدالله عرف خوراسانی» عضو دستگیر شده القاعده به نیروهای امنیتی پاکستان گفته است که به همراه تعدادی دیگر از اعضای القاعده پس از گذراندن دوره ترور شخصیت‌ها به مدت چهار ماه در افغانستان، برای شروع عملیات‌های تروریستی به  پاکستان اعزام شده است.

وی گفته که در ایالت بلوچستان پاکستان چند عملیات تروریستی انجام داده است.

این عضو القاعده همچنین به برنامه‌ریزی و دست داشتن در قتل «خرم زکی» فعال حقوق بشر و معترض به افراط‌گری در پاکستان اعتراف کرده است.

خوراسانی اظهارداشت که برای ترور «امجد صابری» و «فرحان علی وارث» دو قوال و نوحه خوان مشهور نیز برنامه ریزی داشته است.

به گفته نیروهای امنیتی پاکستان، اعضای این گروه دستور قتل و ترور چند شخصیت مهم سیاسی شیعی را نیز در دستور کار داشته است.

سالهاست کشور پاکستان صحنه اصلی حوداث تروریستی ناشی از افراط گری گروه‌های طرفدار عربستان است و هزاران نفر در عملیات‌های تروریستی جان خود را از دست داده‌اند.

ارتش پاکستان نیز از سال 2014 با آغاز عملیاتی بنام«ضرب عضب» سعی در نابودی کامل ریشه تروریسم در پاکستان داشت که به توفیق‌های نسبی نیز دست یافت اما آغاز دور جدید فعالیتهای این گروهها نشان دهنده این مطلب است که خشکاندن ریشه تروریسم در پاکستان اقدام به برنامه ریزی بلندمدت دارد.