اسد 25, 1400 08:26 Asia/Kabul
  • ترامپ خواستار کناره گیری بایدن بدلیل بحران افغانستان شد
    ترامپ خواستار کناره گیری بایدن بدلیل بحران افغانستان شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا خواستار کناره گیری جو بایدن رئیس جمهوری کنونی این کشور به دلیل بحران افغانستان شد.

به گزارش رادیو دری  به نقل از  پایگاه اینترنتی هیل، رئیس جمهوری سابق آمریکا که در دوره او خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تدوین شده بود، در بیانیه ای اظهار داشت: آنچه جو بایدن با افغانستان انجام داد یکی از بزرگترین شکست ها در تاریخ آمریکا خواهد بود.ترامپ افزود زمان آن رسیده است که بایدن با شرمندگی استعفا کند. این نباید اتفاق بزرگی باشد چرا که از اول هم به طور قانونی انتخاب نشده بود.

رئیس جمهوری سابق آمریکا اضافه کرد وقتی طالبان پرچم خود را بر فراز سفارت آمریکا در کابل به اهتزاز در آورد چه شرم آور خواهد بود. این یک شکست کامل از طریق ضعف، بی کفایتی و عدم انسجام کامل استراتژیک است.

مایک پمپئو وزیر خارجه تندروی دولت ترامپ نیز در گفتگویی تلویزیونی مدعی شد ترامپ برای خروج از افغانستان برنامه ریزی کرده بود و اجازه نمی داد طالبان قدرت را در دست بگیرند.

طالبان از ماه آوریل در حالیکه نیروهای خارجی پس از ۲۰ سال اشغال افغانستان، در حال خروج از این کشور هستند، حملاتش را برای شکست دولت کابل افزایش داده است.رسانه های افغانستان به نقل از مقامات طالبان اعلام کردند که همزمان با صدور فرمان این گروه برای ورود نیروهای طالبان به کابل محمد اشرف غنی رییس حمهوری این کشور گریخت.

کلیدواژه