اسد 30, 1400 10:07 Asia/Kabul
  • حشمت غنی: برادرم به افغانستان باز می گردد
    حشمت غنی: برادرم به افغانستان باز می گردد

حشمت غنی برادر رییس جمهوری پیشین افغانستان مدعی شد که برادرش به افغانستان بازخواهد گشت.

به گزارش رادیو دری، حشمت غنی برادر اشرف غنیی رییس جمهوری پیشین افغانستان در مصاحبه با المیادین گفت: به یقین برادرم اشرف به افغانستان بازمی‌گردد؛ او باید بازگردد تا در مقابل مردم افغانستان قرار گیرد و موضعش را نسبت به اتهاماتی که علیه او درباره انتقال پول به خارج مطرح می‌کنند اعلام کند.

 

وی اضافه کرد: من از او تشکر می‌کنم که مرتکب حماقتی مثل معاونش امرالله صالح نشد و جنگ بین افغان‌ها را به راه نینداخت.

برادر اشرف غنی در عین حال گفت: ساکنان ولایت پنجشیر خواهان جنگ نیستند بلکه به دنبال عزت و کرامت هستند؛ آن‌ها نمی‌توانند جنگ را علیه طالبان به راه بیندازند و فکر نمی‌کنم تعداد زیادی به آن‌ها برای جنگ ملحق شوند.

حشمت غنی راهبرد امنیتی طالبان را تحسین کرد و افزود: با این حال این گروه باید برای مبارزه با فقر و گرسنگی و برقراری روابط با جهان و همسایگان تلاش کند، اگر در مبارزه با تروریسم و گرسنگی موفق شدند اوضاع بهتر خواهد شد اما در غیر این صورت مشکل گرسنگی و قحطی با هیچ سلاحی حل نمی‌شود.

وی اظهار کرد: من از نبود امنیت نمی‌ترسم بلکه از فقر و گرسنگی نگرانم به ویژه اینکه صندوق بین المللی پول حساب‌های افغانستان را  بلوکه کرده است و تمام سفارت‌های خارجی در کابل بسته شده‌اند. دولت مواد غذایی را وارد نکرده و این مساله را به بازرگانان واگذار کرده است و این در حالی است که آنها  خود نیز  اکنون در حال خروج از افغانستان هستند.

 

حشمت غنی تاکید کرد: حاکم شدن چنین شرایطی به آن معناست که اقتصاد کشور در مدت  چند روز از هم خواهد پاشید.

 وی از تاجران افغان خواست در کشورشان بمانند زیرا مردم به آنها نیاز دارند.

 

درخواست وزیر دفاع افغانستان از اینترپل برای بازداشت « اشرف غنی »

واکنش دختر اشرف غنی به فرار پدرش از افغانستان

 

کلیدواژه