سنبله 01, 1400 08:33 Asia/Kabul
  • پنتاگون از هواپیماها تجاری برای خروج نیروها از افغانستان کمک خواست
    پنتاگون از هواپیماها تجاری برای خروج نیروها از افغانستان کمک خواست

به دستور وزیر دفاع آمریکا خطوط هواپیمایی تجاری آمریکا نیز باید در روند خروج نیروهای این کشور از افغانستان مشارکت داشته باشند.

به گزارش رادیو دری ، در اقدامی کم نظیر لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از شرکت های ناوگان خطوط هوایی تجاری آمریکا خواست تا هر چه زودتر برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان به پایگاه های ایالات متحده در خاورمیانه اقدام کنند.

پنتاگون در همین رابطه در بیانیه ای اعلام کرد که دستور آستین با صنعت تجاری آمریکا مربوط است که ظرفیت حمل و نقل حیاتی و همچنین شبکه های جهانی را برای برآوردن نیازهای روزمره و احتمالی فراهم می کند.

طبق اعلامیه پنتاگون، هجده هواپیمای غیرنظامی از خطوط هوایی امریکن ایرلاینز، اطلس، دلتا، اومنی، هاوایی و یونایتد به ده ها هواپیمای نظامی درگیر در تخلیه نیروهای آمریکا از افغانستان کمک می کنند.

ناوگان تجاری آمریکا همچنین قرار است شهروندان آمریکایی را از پایگاه های این کشور در قطر، بحرین و امارات متحده عربی به کشورهای اروپایی و برای بسیاری از آنها به را ایالات متحده منتقل کنند.  

تا کنون پنتاگون تنها دوبار از ناوگان تجاری خود برای جابه جایی نیروها در غرب آسیا استفاده کرده است؛ اولین بار در سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۱ در زمان جنگ خلیج فارس و بار دوم در میان سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ برای حمله به عراق بوده است.

بایدن: اولویت آمریکا خروج اتباع خود از افغانستان است

کلیدواژه