سنبله 01, 1400 09:57 Asia/Kabul
  • موافقت کویت با عبور 5 هزار پناهجوی افغانستانی از خاک این کشور
    موافقت کویت با عبور 5 هزار پناهجوی افغانستانی از خاک این کشور

وزارت خارجه کویت اعلام کرد ، با عبور 5 هزار پناهجوی افغانستانی از طریق خاک این کشور به منظور انتقال به کشور ثالث موافقت کرده است.

به گزارش رادیو دری ،وزارت خارجه کویت اعلام کرد : این موافقت براساس توصیه «نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت صورت گرفته است.

براساس این گزارش، موافقت کویت با عبور اتباع افغان درحالی صورت می‌گیرد که شماری از نمایندگان مجلس کویت ۱ اوت به دلیل نگرانی از اقدامات تلافی جویانه گروه طالبان، با پذیرش مترجمان افغانستانی ارتش آمریکا از سوی دولت کویت مخالفت کرده بودند.

به دنبال این تحولات، «جنبش ترقی خواه» کویت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام دولت بیانگر وابستگی و سرسپردگی به آمریکا است و این نگرانی وجود دارد که کویت به عرصه تسویه حساب نیروهای درگیر در افغانستان تبدیل شود.

درحال حاضر نظامیان ائتلاف آمریکا درحال تخلیه برخی از شهروندان افغانستانی هستن که طی 20 سال گذشته در حوزه‌های مختلف با آنها همکاری کرده‌اند ، با این حال مقصد این افراد بطوردقیق مشخص نیست. 

یکشنبه گذشته( ۱۵ اوت) طالبان وارد کابل شد و دولت غیرنظامی افغانستان سقوط کرد. اشرف غنی با استعفا از ریاست جمهوری کشورش را ترک کرد تا به گفته خودش از بروز کشتار و خونریزی جلوگیری کند. این تحولات موجب شد تا هزاران افغان برای خروج از این کشور به سمت فرودگاه بروند و همین امر صحنه های پرآشوبی را رقم زد.

امارات 5 هزار تبعه افغان را اسکان موقت می دهد

کلیدواژه