سنبله 04, 1400 08:20 Asia/Kabul
  • هشدار سازمان ملل درباره کاهش واکسیناسیون کرونا در افغانستان
    هشدار سازمان ملل درباره کاهش واکسیناسیون کرونا در افغانستان

صندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد که شمار واکسن های تزریق شده در نخستین هفته تصرف کابل به دست گروه طالبان، تا 80 درصد کاهش یافته است.

به گزارش رادیو دری ،صندوق کودکان ملل متحد "یونیسف" که وظیفه توزیع واکسن های کووید-19تحویل داده شده در چارچوب برنامه توزیع واکسن کوواکس سازمان جهانی بهداشت را برعهده دارد، اعلام کرد: در هفته پس از 15 اوت، 30 هزار و 500 افغان در 23 ولایت از 34 ولایت این کشور واکسن دریافت کرده اند، در حالی که این تعداد در هفته پیش از آن، 134 هزار تن در 30 استان بوده است.

یونیسف با قابل درک خواندن این وضع به علت هرج و مرج، درگیری و تهدید امنیت شهروندان گفت که از همه کارکنان بهداشتی افغان شامل زنان درخواست شده که به سرکارهایشان بازگردند.

تاریخ اعتبار نزدیک به دو میلیون واحد واکسن جانسون اند جانسون تحویل داده شده به افغانستان که نزدیک به نیمی از کل  واکسن های تحویل داده شده به این کشور را تشکیل می دهد، در نوامبر پایان می یابد.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، از 20 اوت به این سو تنها یک میلیون و 200 هزار واحد واکسن در این کشور 40 میلیون نفری تزریق شده است.  

برنامه "گاوی" همکار کوواکس در برنامه توزیع واکسن سازمان جهانی بهداشت، هم اعلان کرده که تاکنون بیش از چهار میلیون واحد واکسن به افغانستان تحویل داده است.

یونیسف: ۱۰ میلیون کودک افغان برای زنده ماندن نیازمند یاری‌اند

کلیدواژه