سنبله 04, 1400 10:38 Asia/Kabul
  • موافقت هیات طالبان و نمایندگان پنجشیر برای جلوگیری از حمله به مواضع یکدیگر
    موافقت هیات طالبان و نمایندگان پنجشیر برای جلوگیری از حمله به مواضع یکدیگر

در مذاکرات هیاتی از مقاومت مردمی پنجشیر با گروهی از فرماندهان طالبان در شهر چاریکار دو طرف موافقت کردند از حمله به مواضع یکدیگر خودداری کنند.

به گزارش رادیو دری ، عبدالحفیظ منصور، عضو پیشین مجلس نمایند‌گان افغانستان گفت  طرفین در این دیدار  موافقت کردند  از حمله علیه مواضع یکدیگر بپرهیزند و به تلاش‌های صلح جویانه شان ادامه دهند.

برای  نخستین بار است که هیاتی از طالبان و فرماندهان تحت امراحمد مسعود  فرزند قهرمان ملی افغانستان با هم مذاکره می‌کنند.این در حالیست که پیش از این، طالبان تهدید کرده بودند که در صورتی که گفتگوها به نتیجه نرسد، آنان از راه زور و خشونت، پنجشیر را  تصرف  خواهند کرد.

احمد مسعود که هنوز کنترل منطقه پنجشیر افغانستان را در دست دارد، می‌گوید که این منطقه را تسلیم طالبان نخواهد کرد.احمد  مسعود اظهار امیدواری کرده است که مذاکرات صلح‌ با طالبان به نتیجه برسد، اما در عین حال آمادهٔ جنگ با این گروه است.

پنجشیر تنها ولایتی درشمال  افغانستان است که هنوز تحت کنترل طالبان در نیامده است.مذاکره طالبان با فرماندهان احمد مسعود در حالی انجام گرفته  که این گروه به تازگی اعلام کرده بودند دره پنجشیر را محاصره کرده اند .

طالبان: پنجشیر محاصره شده است

کلیدواژه