سنبله 04, 1400 13:55 Asia/Kabul
  • انگلیس ۲۰۰ سگ و گربه را از افغانستان خارج می کند
    انگلیس ۲۰۰ سگ و گربه را از افغانستان خارج می کند

وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که به یک انگلیسی حامی حیوانات در افغانستان اجازه داده است حدود ۲۰۰ سگ و گربه را در پروازی از کابل خارج کند.

به گزارش رادیو دری؛  پویشی که سرباز سابق تفنگداران دریایی به نام پل پِن فارتینگ برای انتقال حیواناتش از افغانستان به راه انداخته در حالی‌ است که هزاران نفر در تلاشند قبل از خروج نیروهای آمریکایی تا نهم سنبله به هر طریق ممکن از افغانستان بگریزند.

فارتینگ  بعد از دوران خدمت نظامی اش در افغانستان جمعیت خیریه‌ای برای حیوانات با عنوان "ناوزاد" در کابل تاسیس کرد تا سگ‌ها و گربه‌ها را نجات دهد.

بن والاس  وزیر دفاع انگلیس در توییتر نوشت: به  محض حضور فارتینگ به همراه حیواناتش در فرودگاه به دنبال پروازی برای انتقال او خواهیم بود.

بن والاس افزود: فارتینگ و کارمندان افغانش که ویزای انگلیس را دارند احتمالا با  پرواز نیروی هوایی سلطنتی این کشور، افغانستان را ترک خواهند کرد.

این در حالی است که وزیر دفاع انگلیس قبلا گفته بود: اولویت دادن حیوانات اهلی بر مردم در شرایطی که هزاران نفر از ترس انتقام طالبان منتظر خارج شدن از افغانستان هستند اشتباه خواهد بود.

بعد از اظهارات والاس در روز سه‌شنبه فارتینگ برای خارج کردن حیواناتش از افغانستان پویشی را با حمایت افراد مشهور به راه انداخت.

فارتینگ گفته است که می‌تواند در هواپیمایی با ۲۵۰ صندلی حیوانات و نیز افغان‌ها را در صندلی‌های خالی با خود ببرد.

تجمع مردم مقابل سفارتخانه‌ها برای خروج از افغانستان 

 

کلیدواژه