سنبله 05, 1400 09:44 Asia/Kabul
  • دیدار هیات شورای علمای شیعه افغانستان با هیاتی از شورای رهبری طالبان
    دیدار هیات شورای علمای شیعه افغانستان با هیاتی از شورای رهبری طالبان

هیات شورای علمای شیعه افغانستان و هیاتی از شورای رهبری طالبان در دیدار با یکدیگر در کابل ، درباره اوضاع جاری این کشور و تشکیل دولت فراگیر گفت وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش رادیو دری ، استاد محمد اکبری که ریاست هیات شورای علمای شیعه افغانستان را  بر عهده داشت در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت امنیت و عدالت اجتماعی  گفت: حکومت همه‌شمول که آیینه تمام‌ نمای همه اقوام ساکن این کشور و متشکل از همه جهت‌ها باشد، باید هرچه زودتر تشکیل شود .

استاد محمد اکبری افزود،  اعتماد سازی برای آرامش روحی مردم افغانستان بسیار مهم بوده از این رو  لازم است گامهای عملی در این جهت بر داشته شود. 

شیخ شهاب‌الدین دلاور که ریاست شورای رهبری گروه طالبان را در این دیدار برعهده داشت نیز با اظهار خرسندی از دیدار با هیات شورای علمای شیعه  تأکید کرد، وحدت بین همه مردم کشور و اخوت و برادری بین شیعه و سنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

شیخ شهاب‌الدین دلاور افزود ، تجربه چهل ساله ثابت کرد که هیچ گروهی به تنهایی نمی‌تواند بر افغانستان حکومت کند، لذا نباید عده‌ای نادیده گرفته شوند، بلکه باید همه‌ی مردم و همه‌ی مجموعه‌ها در نظر گرفته شوند و بر همین اساس تصمیم ما جدی است که با شیعیان مشترک کار کنیم.

این عضو ارشد گروه طالبان خاطر نشان کرد ،  این گروه برای تشکیل حکومت همه‌شمول مشغول بوده ؛ اما نیاز به زمان است .

کلیدواژه