سنبله 06, 1400 15:21 Asia/Kabul
  • انتقاد شدید جمهوریخواهان از بایدن به دلیل کشته شدگان افغانستان
    انتقاد شدید جمهوریخواهان از بایدن به دلیل کشته شدگان افغانستان

یک مقام ارشد جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا به شدت از رئیس جمهور این کشور به خاطر کشته شدن ۱۳ نظامی آمریکایی در حمله تروریستی اخیر در کابل انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «کوین مک کارتی» رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی با انتقاد از عملکرد «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور در کشته شدن حداقل 13 نظامی آمریکایی در کابل، تاکید کرد، «تحولات افغانستان و رویدادهای اخیر این کشور نشانگر ضعف و درماندگی رئیس جمهور است.» 

وی همچنین افزود، «برای اینکه فرمانده کل نیروهای مسلح باشید، شما نیاز به اعتماد، حسن نیت و اعتماد همه مردم آمریکا دارید. رئیس جمهور آمریکا روز گذشته هر سه را از دست داده است.»

این در حالی است که «کوین مک کارتی» حاضر به حمایت از موضع سایر جمهوریخواهان برای استیضاح و برکناری بایدن نشده است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که حداقل 13 نظامی آمریکا بر اثر انفجارهایی که در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی «حامد کرزی» در کابل به وقوع پیوسته‌اند کشته شده‌اند. 

«جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا و دولتش از زمان سقوط دولت محمد اشرف غنی در 15 اوت(24 اسد) در افغانستان و تسلط طالبان سریعتر از پیش بینی های دولتمردان دموکرات آمریکایی، برای خروج شتابزده و غیرمسئولانه از افغانستان مورد انتقاد بودند که اکنون با کشته شدن 13 نظامی آمریکایی و مجروح شدن 18 نفر تا این لحظه بیشتر از روزهای قبل زیر تیغ تیز انتقادات در داخل و خارج از آمریکا قرار گرفته اند.


بایدن: عملیات خروج آمریکایی‌ها از افغانستان ادامه خواهد داشت

 

کلیدواژه