سنبله 07, 1400 18:34 Asia/Kabul
  • انتقاد \
    انتقاد \"تد کروز\" از تصمیمات دولت بایدن در قبال افغانستان

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از تصمیمات دولت این کشور در قبال افغانستان انتقاد کرد.

به گزارش رادیو دری، "تد کروز" نماینده جمهوری‌ خواه مجلس سنای آمریکا روز شنبه گفت، تصمیمات دولت جو بایدن رئیس جمهوری این کشور در قبال افغانستان موجب ورود تروریست‌ ها به آمریکا خواهد شد. 

رئیس جمهوری آمریکا و دولتش از زمان سقوط دولت محمد اشرف غنی در 15 اوت (24 اسد) در افغانستان و تسلط طالبان سریعتر از پیش بینی های دولتمردان دموکرات آمریکایی، برای خروج شتابزده و غیرمسئولانه از افغانستان مورد انتقاد قرار گرفته بودند که اکنون با کشته شدن 13 نظامی آمریکایی و مجروح شدن 18 نفر تا این لحظه بیشتر از روزهای قبل زیر تیغ تیز انتقادات در داخل و خارج از آمریکا قرار گرفته اند.

گروه طالبان 15 اوت (24 اسد) وارد کابل شد و دولت اشرف غنی در افغانستان سقوط کرد. تحلیلگران تسلط طالبان بر کابل را به منزله خاتمه اشغالگری 20 ساله آمریکا و دیگر کشورهای غربی به بهانه بازسازی افغانستان به شکل مطلوب جهان غرب می‌دانند.

آمریکا و متحدانش پس از بیست سال حضور نظامی شکست خورده در حالی از افغانستان عقب نشینی می کنند که این لشکرکشی ثمره ای جز گسترش تروریسم، جنگ، خشونت، بی ثباتی و نا امنی و کشتار ده ها هزار نفر از مردم این کشور نداشته است.

بسیاری از مردم افغانستان، وضعیت فعلی این کشور را ناشی از سیاست‌ های شکست‌ خورده آمریکا در افغانستان می‌ دانند.

انتقاد شدید جمهوریخواهان از بایدن به دلیل کشته شدگان افغانستان

 

کلیدواژه