سنبله 09, 1400 18:57 Asia/Kabul
  • شرط \
    شرط \"احمد مسعود\" برای خلع سلاح

احمد مسعود فرمانده جبهه مقاومت افغان مستقر در ولایت پنجشیر می گوید: در صورت تشکیل دولت فراگیر از سوی طالبان، فعالیتش را متوقف و از سیاست کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش رادیو دری، احمد مسعود ،گفت: اگر طالبان قدرت را تقسیم و عدالت را برقرار کند و به همه در افغانستان آزادی و برابری بدهد، از موضع خود عقب‌نشینی کرده و از سیاست کناره‌گیری می‌کند.

جدی ترین مخالف گروه طالبان تصریح کرد: حل و فصل مورد قبول با طالبان تنها در صورتی قابل تحقق است که این گروه دولت فراگیر و غیرمتمرکز در افغانستان تشکیل دهد.

وی همه راه‌حل‌های دیگر را از نظر نمایندگان مقاومت غیرقابل قبول برشمرد و گفت: در غیر این صورت تقابل با طالبان ادامه می‌یابد.

مسعود با بیان اینکه از حمایت خارجی برخوردار نیست گفت: بسیاری از کشورهای منطقه در کنار طالبان هستند.

احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود قهرمان فقید ملی افغانستان  تاکید کرده که تنها راه حل افغانستان ، گفتگو است؛ اما در صورت شکست مذاکرات ، اماده جنگ  با طالبان است.

ولایت پنجشیر در شمال‌شرقی افغانستان  واقع است و جمعیت ان براساس سرشماری سال گذشته 173000 نفر بوده و  مرکز این ولایت، شهر " بازارک " است. و مردم آن  فارسی‌زبان و اکثراً از قوم تاجیک هستند و تنها ولایت این کشور است که پس از سقوط کابل به کنترل طالبان در نیامده است.

احمد مسعود: با طالبان هیچ توافقی نکرده ایم

 

کلیدواژه