سنبله 11, 1400 12:49 Asia/Kabul
  • پنتاگون تلویحا کشتار کودکان افغانستانی در حمله پهپادی را تائید کرد
    پنتاگون تلویحا کشتار کودکان افغانستانی در حمله پهپادی را تائید کرد

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا به کشته شدن کودکان افغانستانی در حمله پهپادی واشنگتن به کابل (پایتخت افغانستان) تلویحا اذعان کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه خبری آمریکایی «هیل»، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در یک کنفرانس خبری مشترک با «لوید آستین» وزیر دفاع این کشور در ساختمان پنتاگون ضمن دفاع از این حمله پهپادی به کابل اعلام کرد که تحقیقات درباره آن در جریان است.

براساس این گزارش، مقامات طالبان اعلام کرده بودند، یک پهپاد آمریکایی به خانه‌ای در منطقه "خواجه بوغرا"، کابل حمله کرد که در نتیجه آن ۹ تن از اعضای یک خانواده کشته شدند.در حالی که آمریکا پس از این حمله مدعی شده بود که اعضای داعش را مورد هدف قرار داده اما مشخص شد در این حمله ۷ کودک جان باخته‌اند.

«مارک میلی» مدعی شد، «ما اطلاعات بسیار خوبی داشتیم که عوامل داعش در افغانستان در حال آماده‌سازی یک وسیله نقلیه از نوع خاص در یک مکان خاص است. ما از طریق ابزارهای مختلف آن را زیر نظر داشتیم.»

بنابر گزارش های منتشر شده، موشک شلیک شده از پهپاد آمریکایی به یک باب منزل مسکونی در نزدیکی فرودگاه کابل اصابت کرد.

آمریکایی ها قبلا نیز بارها به دلیل هدف قرار دادن غیرنظامیان افغان در حملات هوایی مورد انتقاد قرار گرفته اند. 

آمریکا و متحدانش در سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان به این کشور حمله کردند و این اشغالگری باعث جنگ، درگیری و نابودی زیر بناهای اقتصادی افغانستان شده و ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر هم افزایش یافته است.

آمریکا و ادعای انتقام از داعش در افغانستان: کشتن کودکان در حملات انتقامی

کلیدواژه