سنبله 15, 1400 09:36 Asia/Kabul

« ذبیح الله مجاهد » سخنگوی گروه طالبان از تسلط کامل نیروهای این گروه بر ولایت پنجشیر ، خبر داد.

به گزارش رادیو دری؛ « ذبیح الله مجاهد » امروز( دوشنبه)  در پیامی اعلام کرد ، با حمایت مردم افغانستان ، آخرین تلاش‌ها برای امنیت کامل در این کشور  نتیجه داد و ولایت  پنجشیر، تحت کنترل کامل طالبان قرار گرفته است.

سخنگوی گروه طالبان افزود ، طالبان به مردم پنجشیر اطمینان می‌دهد که به هیچ وجه مورد تبعیض قرار نخواهند گرفت، همه آنها برادران ما هستند، و با هم برای یک کشور و یک هدف خدمت خواهیم کرد.

« ذبیح الله مجاهد » تاکید کرد، با این پیروزی، دیگر مناطق افغانستان به طور کامل از جنگ خارج می‌شود و این کشور در فضای آزادی، استقلال و رفاه، زندگی مسالمت‌آمیز و مرفه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش،  شماری از فرماندهان مخالفان در ولایت پنجشیر کشته و شماری هم  متواری شدند.

این در حالیست که نیروهای مخالف طالبان در دره پنجشیر ادعاهای طالبان را درباره تسلط بر این منطقه تکذیب و اعلام کرد در این دره حضور دارد.

حساب توئیتری مخالفان طالبان افغانستان نوشت: «ادعای دشمن متجاوز مبنی بر تصرف پنجشیر نادرست است. نیروهای مقاومت ملی در قرارگاه‌ها که از پیش ایجاد شده بود، حضور دارند و از شب گذشته تا اکنون جنگ در نقاط مختلف ادامه دارد. مردم افغانستان مطمئن باشند که مقاومت تا رسیدن به آزادی و عدالت به نصرت خداوند ادامه می‌یابد.»

 

 

کلیدواژه