سنبله 16, 1400 07:42 Asia/Kabul
  • پیام تبریک حنیف اتمر به وزیر امور خارجه ایران
    پیام تبریک حنیف اتمر به وزیر امور خارجه ایران

 "محمد حنیف اتمر" وزیر خارجه افغانستان دوشنبه شب در پیامی به "حسین امیرعبداللهیان" وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، اخذ رای اعتماد و آغاز بکار او را تبریک گفت.

به گزارش رادیو دری، وزیر خارجه  افغانستان در این پیام ابراز اطمینان کرد، تصدی سمت وزیر خارجه توسط امیرعبداللهیان، زمینه تعمیق و گسترش مناسبات دوجانبه و ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی متکی بر منافع مشترک میان دو کشور همسایه، دوست و برادر ایران و افغانستان را فراهم خواهد ساخت.

"عبدالله عبدالله" رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز یکشنبه شب تلفنی  با  وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفت وگو کرده بود.

"عبدالله عبدالله" در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک به "حسین امیرعبداللهیان"، از مواضع جمهوری‌اسلامی ایران در دفاع از مردم افغانستان تقدیر کرد.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان همچنین با تشریح وضعیت انسانی در افغانستان، خواستار ارسال کمک‌های انسان دوستانه ایران به افغانستان شد.

در این گفت‌وگوی تلفنی دو طرف ضرورت مبارزه با پدیده شوم تروریسم و نیز تشکیل دولت فراگیر در افغانستان با مشارکت همه اقوام و طرف ها را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف همچنین تأکید کردند که این‌ مردم افغانستان هستند که نهایتا باید در خصوص آینده کشورشان تصمیم بگیرند.

قدردانی عبدالله عبدالله از مواضع تهران در دفاع از مردم افغانستان

کلیدواژه