سنبله 17, 1400 07:42 Asia/Kabul
  • عفو بین‌الملل خواستار احترام طالبان به حق تجمع مسالمت‌آمیز مردم شد
    عفو بین‌الملل خواستار احترام طالبان به حق تجمع مسالمت‌آمیز مردم شد

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار توئیتی تجمع مسالمت‌آمیز را یک حق بشری دانست و از طالبان خواست به این حق مردم احترام بگذارد.

به گزارش رادیودری، این سازمان روز سه‌شنبه در توئیتی با انتقاد از برخورد خشن طالبان با معترضان، نوشت: استفاده از حق آزادی تجمع مسالمت‌آمیز یک حق بشری است.

سازمان عفو بین‌الملل از طالبان خواسته است که باید به این حق احترام گذاشته و به مردم اجازه دهند که از حقوق خود استفاده کنند.

ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد طالبان روز سه شنبه با شلیک گلوله معترضان و خبرنگاران را متفرق می‌کنند.

برخی از کاربران و شاهدان عینی گفته‌اند که طالبان معترضان را مورد ضرب‌وشتم قرار داده، خودروهای حامل معترضان و دوربین خبرنگاران را نیز تخریب کرده‌اند.

در همین حال، طلوع‌نیوز در توئیتی گفته است که طالبان مانع تصویربرداری از سوی برخی از خبرنگاران در جریان تظاهرات امروز در کابل شده‌اند. این منبع همچنین گفت: طالبان تصویربردار این تلویزیون را بازداشت و او راه همراه با دوربین تصویربرداری‌اش با خود برده‌اند.

صدها شهروند ساکن کابل روز سه شنبه در برابر سفارت پاکستان تظاهرات کردند. این معترضان می‌خواستند به‌سوی ارگ ریاست‌جمهوری بروند که در مسیر با خشونت نیروهای طالبان روبرو شدند.

معترضان علیه پاکستان و آنچه که دخالت‌های این کشور در امور افغانستان عنوان کرده، شعار داده‌اند.

کلیدواژه