سنبله 18, 1400 13:14 Asia/Kabul
  • تأکید پوتین و شارل میشل بر لزوم حمایت از برقراری صلح در افغانستان
    تأکید پوتین و شارل میشل بر لزوم حمایت از برقراری صلح در افغانستان

رئیس جمهوری روسیه و رئیس شورای اروپایی در گفت‌وگویی تلفنی بر ضرورت حمایت از برقراری صلح، جلوگیری از خشونت، آغاز مذاکرات واقعی بین افغان‌ها با هدف تأمین تمامیت ارضی و منافع تمامی اقوام این کشور تأکید کردند.

به گزارش رادیودری، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه مذاکراتی تلفنی با "شارل میشل" رئیس شورای اروپایی برقرار کرد که در جریان آن روند اوضاع در افغانستان در مرکز توجه گفت‌وگوهای طرفین قرار داشت.

طبق این اطلاعات، ولادیمیر پوتین و شارل میشل درباره اتفاقات رخ داده در افغانستان تبادل نظر کرده و هر دو طرف بر اهمیت حمایت از صلح اجتماعی، ممانعت از خشونت و همچنین آغاز هرچه سریع‌تر گفتگوهای واقعی بین افغان‌ها با هدف تأمین تمامیت ارضی این کشور و منافع تمامی اقوام و گروه‌های جمعیتی افغانستان تأکید کردند.

رئیس جمهوری روسیه و رئیس شورای اروپایی همچنین آمادگی خود برای همکاری به منظور تثبیت اوضاع در افغانستان و جلوگیری از خطر گسترش تروریسم، افراط‌ گرایی و قاچاق مواد مخدر در این کشور را مورد تأیید قرار دادند.

گروه طالبان 15 اوت/24اسد وارد کابل شد و دولت اشرف غنی در افغانستان سقوط کرد. 

آمریکا و متحدانش پس از بیست سال حضور نظامی شکست خورده در حالی از افغانستان عقب نشینی کردند که این لشکرکشی ثمره ای جز گسترش تروریسم، جنگ، خشونت، بی ثباتی و نا امنی و کشتار ده ها هزار نفر از مردم این کشور نداشته است.

بسیاری از مردم افغانستان، وضعیت فعلی این کشور را ناشی از سیاست‌ های شکست‌ خورده آمریکا در افغانستان می‌ دانند.

تأکید فرمانده کل ارتش پاکستان بر اهمیت برقراری صلح در افغانستان

کلیدواژه