سنبله 21, 1400 14:52 Asia/Kabul
  • دیدار بزرگان افغانستان با حامد کرزی
    دیدار بزرگان افغانستان با حامد کرزی

«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان با شماری از بزرگان، علمای دین و جوانان ولایت‌های مرکزی این کشور دیدار و درباره تحولات این کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش رادیو دری ،«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان با شماری از بزرگان، علمای دین و جوانان ولایت‌های مرکزی این کشور دیدار و درباره تحولات این کشور گفت‌وگو کرد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی حامد کرزی، در این دیدار بزرگان و علمای مناطق مرکزی افغانستان خواستار صلح و ثبات کامل در این کشور شدند.

این دیدار کنندگان همچنین ابراز امیدواری کردند که کابینه سرپرست طالبان هرچه زودتر به یک کابینه فراگیر تبدیل شود تا همه مردم افغانستان خود را در آن مشاهده کنند.

کرزی ضمن تایید سخنان شرکت‌کنندگان در این نشست، بر امنیت و ثبات افغانستان تاکید کرد و فراگیر بودن دولت را نماینگر چهره تمام مردم این کشور دانست.

رئیس جمهور سابق افغانستان اخیراً نیز با با برخی از اعضای ارشد شورای علمای شیعه افغانستان درباره اوضاع جاری این کشور نیز گفت‌وگو کرده است.

شورای علمای شیعه افغانستان در واکنش به ترکیب دولت جدید طالبان گفته بود که دولت جدید باید فراگیر باشد و از ترکیب افراد شایسته از اقوام مختلف افغانستان تشکیل شود.

کرزی، طالبان و احمد مسعود را به مذاکره فراخواند

کلیدواژه