سنبله 27, 1400 15:00 Asia/Kabul
  • تاکید وزیران خارجه ایران و تاجیکستان بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان
    تاکید وزیران خارجه ایران و تاجیکستان بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و سراج الدین مهرالدین، وزیر خارجه تاجیکستان بر لزوم تشکیل دولتی فراگیر در افغانستان تاکید کردند.

به گزارش رادیو دری، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای رسمی خود شب گذشته با سراج الدین مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با تشکر از مساعدت‌های دولت و رئیس جمهوری تاجیکستان در پذیرش عضویت ایران در سازمان شانگهای از گسترش همکاری‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها حمایت کرد.

امیرعبداللهیان با توجه به اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و زبانی دوکشور بر لزوم توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

وی با اشاره به وضعیت افغانستان، تشکیل دولت کاملا فراگیر با حضور نمایندگان همه اقوام از جمله تاجیک، پشتون، هزاره و سایرین را تنها راه بازگشت ثبات، آرامش و توسعه این کشور دانست.

مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان هم با تبریک پذیرش عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، این تحول را فرصت جدیدی برای گسترش همکاریهای ایران و تاجیکستان دانست.

وی با اشاره به تحولات افغانستان، درباره ضرورت کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور در شرایط کنونی، بر ایده تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام تاکید کرد.

رییسی: دولت افغانستان باید فراگیر باشد

کلیدواژه