سنبله 28, 1400 14:51 Asia/Kabul

مردم افغانستان خواستار مجازات نظامیان جنایتکار آمریکایی هستند.

به گزارش رادیو دری، در بیست سال از اشغالگری آمریکا در افغانستان، نظامیان آمریکایی هزاران مورد جنایت را مرتکب شده اند که فقط به چند مورد آن اعتراف کرده اند، کشتن شانزده زن و کودک در قندهار، بمباران بیمارستان غیرنظامی در قندوز و آخرین مورد نیز کشتار کودکان در حومه فرودگاه کابل، فقط چند جنایتی است که نظامیان آمریکایی به آن اعتراف کرده اند.

اعتراف آمریکایی‌ها به جنایات یاد شده در حالی صورت گرفت که شواهد و اسناد انکار ناپذیری درباره این جنایات وجود داشت.

یک روز قبل از خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان، این نیرو‌ها با هواپیمای بدون سرنشین، خانه‌ای را در حومه فرودگاه کابل هدف قرار دادند که براثر آن ده غیرنظامی از جمله هفت کودک کشته شدند.

آنچه که آمریکایی‌ها به آن استناد کرده و حمله پهبادی را انجام دادند فقط چند گالون خالی بود که «ازمری احمدی» قصد داشت در این گالون‌ها آب به خانه ببرد، آمریکایی‌ها پس از بیست سال حضورهمه جانبه در افغانستان تصور کردند که این گالون‌ها مواد منفجره باشد که قرار است علیه آن‌ها استفاده شود.

اما مردم افغانستان ضمن محکوم کردن جنایات نظامیان آمریکایی در این کشور خواستار اقدام جامعه جهانی برای مجازات عاملان این جنایات هستند، آمریکایی‌ها درباره جنایات خود گفته اند اشتباه شده است، مردم معتقدند درباره حمله پهبادی به خانه ازمری احمدی شواهد انکارناپذیری وجود داشت و در غیر این صورت آمریکایی‌ها اعتراف نمی‌کردند.

 

کلیدواژه