میزان 01, 1400 12:02 Asia/Kabul
  • انتقاد استادان دانشگاههای افغانستان از عملکرد طالبان در تعیین مدیران دانشگاهی
    انتقاد استادان دانشگاههای افغانستان از عملکرد طالبان در تعیین مدیران دانشگاهی

اتحادیه سراسری استادان دانشگاههای افغانستان انتصابات اخیر طالبان در دانشگاه‌ها و نهادهای علمی را نا مناسب خواندند و درباره ادامه این روند هشدار دادند.

به گزارش رادیو دری؛ استادان دانشگاههای افغانستان در بیانیه ای اعلام کرده اند که در مورد انتصابات اخیر تجدید نظر نشود با تصمیم جمعی استادان مواجه خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: در سراسر دنیا در کرسی‌های اکادمیک، پوهنتون‌ها و موسسات تحصیلات عالی، اشخاص متخصص و دارای تحصیلات عالی و رتبه علمی بالا منصوب می شوند تا روند تحصیل علم مطابق اقتضای زمان پیشرفت کند، اما در کشور ما این روند برعکس شده است.

در این بیانیه از مسوولان امارت اسلامی افغانستان خواسته شده است برای بهبود امور و با در نظر داشت حیثیت حقوقی دانشگاه ها که مهد دانش، تحقیق  و پِژوهش و تربیت سالم فرزندان این وطن بوده و از هر نوع سیاست بازی و وابستگی به رژیم‌های سیاسی‌ مبرا هستند، از افرادی مناسب با معیارهای اکادمیک استفاده کنند.

 اتحادیه سراسری استادان دانشگاههای افغانستان هشدار داده است که اگر حکومت طالبان در مدت یک هفته در تصمیمات خود درباره دانشگاههای  مرکز و ولایات تجدید نظر نکنند، باید منتظر تصمیم بعدی این اتحادیه باشند.

در دو روز گذشته تعیین اشرف غیرت به عنوان رییس دانشگاه کابل، با موجی از انتقادات در سراسر کشور مواجه شده است.

اشرف غیرت با مدرک کارشناسی هیچ گونه تجربه علمی و مدیریتی در سطح دانشگاهی ندارد.

طالبان رئیس دانشگاه کابل را منصوب کرد

 

کلیدواژه