میزان 01, 1400 16:18 Asia/Kabul
  • طالبان کمیسیون امنیت کابل را تشکیل داد
    طالبان کمیسیون امنیت کابل را تشکیل داد

مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای طالبان می‌گوید که با دریافت شکایات از ناامنی شهرکابل، کابینه کمیسیونی برای تامین امنیت پایتخت به ریاست ملابرادر ایجاد کرده است.

به گزارش رادیودری، مولوی حنفی که امروز پنج‌شنبه(اول میزان) در مراسم معرفی سرپرست وزارت صنایع و تجارت در کابل صحبت می‌کرد، گفت: "در نشست دیروز کابینه، یک کمیسیون به ریاست ملابرادر آخند برای تامین امنیت شهر کابل ایجاد شده است".

وی بیان داشت: به این کمیسیون وظیفه سپرده شده بخاطر تامین امنیت شهر کابل شب و روز کار کنند و جلوی کوچکترین تخطی‌‌ها و ناامنی را بگیرند.

مولوی حنفی یاد آور شد: "کسانی که بنام طالب یا خود طالب در خانه‌های مردم جابجا شده همه باید از ساحه ملکی بیرون شده و با ساحات نظامی جابجا شوند".

او از رسانه‌ها و مردم خواست که اگر معلومات دارند که درحوزه‌ها، ناحیه‌ها، اختطاف گر، دزد و دیگر مفسدین قرار دارند و هرتخطی را می‌بینید آن را آزادانه به مسئولان خبر بدهند.

معاون رئیس الوزرای طالبان افزود: "ما اراده قاطع داریم که جلوی هر مفسد را گرفته و دست هر زورگو را قطع کنیم و به هیچ کسی اجازه نمی‌دهیم که  دیگر بالای مردم ظلم و تجاوز کنند".

او همچنین تاکید کرد که پالیسی طالبان این است که به هیچ کسی اجازه ندهد تا به عصبیت قومی، سمتی و مذهبی دامن بزند و ملت با هم برادر افغانستان را از هم بپاشاند.

او تاکید نمود هر افغان این حق را دارد که در ترقی و پیشرفت و همچنین تامین امنیت کشور خود سهم داشته باشد.

تشکیل کمیسیون مبارزه با فساد اداری در افغانستان

کلیدواژه