میزان 02, 1400 14:19 Asia/Kabul
  • کشورهای عضو شانگهای برای تسکین دردهای مردم افغانستان کمک کنند
    کشورهای عضو شانگهای برای تسکین دردهای مردم افغانستان کمک کنند

رئیس دیوان عالی کشور ایران تاکید کرد: کشورهای عضو شانگهای برای تسکین دردهای مردم افغانستان کمک کنند.

به گزارش رادیودری،  "سید احمد  مرتضوی مقدم"  رئیس دیوان عالی کشور ایران روز جمعه در شانزدهمین نشست روسای دادگاههای عالی کشورهای عضو سازمان شانگهای که  به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: از کشورهای عضو در این اجلاس تقاضا دارم برای تسکین دردهای مردم افغانستان و جلوگیری از بروز فاجعه انسانی کمک کنید.

 رئیس دیوان عالی کشور ایران افزود:  در شرایط سخت بیماری کرونا کارشکنی هایی از سوی قدرتهای زورگو نسبت به جمهوری اسلامی ایران در زمینه تهیه دارو و واکسن صورت گرفته و تحریم های غیرقانونی و غیرعقلانی ادامه دارد و تشدید می شود.

مرتضوی مقدم همچنین گفت: ایران نقطه اتصال شمال به جنوب و شرق به غرب کشورهای آسیایی است و ظرفیت خوبی برای تبادلات در زمینه های مختلف دارد.
رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: ظرفیت های کشورهای عضو، فرصت مغتنمی برای بهره گیری جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون خواهد بود.
مرتضوی مقدم با بیان اینکه جهان بیش از هر زمان دیگر تشنه عدالت است، گفت: ظلم، جنایت، قتل و ترور شخصیت های آزادی خواه، دنیا را فراگرفته است و خیانت و فریبکاری از سوی برخی کشورهای سلطه طلب در منظر سازمانهای ناظر صورت می گیرد.

کشورهای همسایه افغانستان می توانند در مسایل بین المللی و امنیت به این کشور کمک کنند

کلیدواژه