میزان 08, 1400 12:12 Asia/Kabul
  • ادامه ترورهای هدفمند در افغانستان
    ادامه ترورهای هدفمند در افغانستان

طی چند روز گذشته کابل، فراه، غور و برخی مناطق دیگر افغانستان شاهد ترور ورزشکاران، وکلای مدافع و هزاره‌ها بود که بیانگر ادامه ترورهای هدفمند در این کشور است.

به گزارش رادیودری، افراد ناشناس روز چهارشنبه گذشته در کابل «جعفر حیدری» از ورزشکاران افغان را در منطقه «تایمنی» در حوزه دهم امنیتی کابل با شلیک گلوله به قتل رساندند.

جعفر حیدری، مسئول فرهنگی یکی از ورزشگاه‌ها در کابل بود  و همچنین تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ حقوق و علوم سیاسی تحصیل کرده بود.

خانواده حیدری گفته است که مهاجم گلوله را مستقیم به قلب وی شلیک کرده بود  اما طالبان گفته است که ترور حیدری را بررسی کرده و نتایج آن را به خانواده وی اطلاع خواهند داد.

در ولایت مرکزی غور  طی چند روز چهار نفر از هزاره‌های غیرنظامی تنها به جرم هزاره بودن توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده اند.

خبرگزاری جمهور افغانستان نوشته است که این افراد در ولسوالی «لعل و سرجنگل» ولایت غور کشته شده اند و تاکنون هیچ کسی مسئولیت این رویدادها را برعهده نگرفته است.

مقامات محلی طالبان هرگونه دخالت در این ترورها را رد کرده و احتمال داده اند که این ترورها کار افراد داعش باشد.

روز چهارشنبه مولوی عبدالظاهر محمدی وکیل مدافع و کارمنداداره حج و اوقاف ولایت فراه نیز در منطقه پل «عسکرآباد»  شهر فراه توسط افراد ناشناس ترور شد.

هرچند پس از تسلط گروه طالبان بر افغانستان حملات انفجاری در ان کشور کاهش یافته است اما ترورهای هدفمند همچنان ادامه دارد که اعضای سابق نیروهای دولتی بویژه کماندوها، کارمندان اداره امنیت ملی و فرماندهان نظامی هدف قرار گرفته و کشته می شوند.

ادامه ی ترورهای هدفمند؛ کشته شدن 2 قاضی در کابل

کلیدواژه