میزان 12, 1400 12:15 Asia/Kabul
  • روسیه: عجله ای برای رفع تحریم طالبان نیست
    روسیه: عجله ای برای رفع تحریم طالبان نیست

مسکو می گوید اینکه از آمریکا بخواهیم در قبال آنچه در افغانستان انجام داده، به شورای امنیت گزارش بدهد؛ بعید نیست حال آنکه به رغم احتمال بازنگری در تحریم طالبان، عجله ای برای رفع آن نداریم.

به گزارش رادیو دری، ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، در مصاحبه با اسپوتنیک از درخواست احتمالی مسکو مبنی بر برگزاری جلسه شورای امنیت با هدف پاسخگو کردن آمریکا و ائتلاف غربی درباره فعالیت‌های انجام گرفته در افغانستان، خبر داد.

به گفته کابلوف، این ائتلاف هرگز حتی یک گزارش ارزشمند و جامع درباره اجرای دستور کار شورای امنیت در زمینه نیروی کمکی امنیت بین الملل و همچنین مأموریت قاطع ناتو در افغانستان، ارائه نکرده است.

کابلوف افزود: آمریکا و متحدانش می‌توانند با تقبل سهم بیشتری در بازسازی افغانستان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به آن، اندکی از تبعات حضورشان در این کشور بکاهند.

با این حال، کابلوف گفت که مسکو فعلاً برنامه‌ای برای رفع تحریم‌های سازمان ملل علیه طالبان ندارد.

او در این باره افزود: جامعه بین الملل واکنش محدودی به اولین اقدامات طالبان پس از رسیدن به قدرت داده است و درباره موضوع به رسمیت شناختن طالبان هم روند مشابهی وجود دارد.

البته کابلوف این احتمال را که شورای امنیت در آینده درباره تحریم‌ها علیه طالبان بازنگری کند؛ رد نکرد اما تاکید کرد که نباید برای رفع تحریم‌ها عجله کرد.

مداخله نظامی آمریکا و متحدانش در افغانستان فاجعه‌ بار بود

کلیدواژه