میزان 13, 1400 20:02 Asia/Kabul
  • مقامات بلندپایه طالبان با نماینده ویژه انگلیس دیدار کردند
    مقامات بلندپایه طالبان با نماینده ویژه انگلیس دیدار کردند

معاونان رییس کابینه طالبان در دیدار با نماینده ویژه انگلیس در امور افغانستان هشدار دادند که به انزوا کشاندن این کشور باعث افزایش فقر و بیکاری می شود و این مساله پیامدهای ناگوار جهانی به دنبال دارد .

به گزارش رادیو دری، ملا عبدالغنی برادر  و مولوی عبدالسلام حنفی معاونان رییس کابینه امارت اسلامی افغانستان (طالبان) امروزسه شنبه در دیدار با «سایمون گس» نمایندۀ ویژه انگلیس در امور افغانستان اعلام کردند: ما برای داشتن روابط خوب با کشورهای جهان متعهد هستیم و از جامعۀ بین المللی می‌خواهیم سرمایۀ مردم افغان را دوباره به خودشان بسپارند.

معاونان رییس کابینه طالبان تاکید کردند: تلاش می‌کنیم که با همکاری جامعۀ بین الملل فقر و بیکاری در افغانستان ریشه کن شود و به نهادهای بین المللی اطمینان می‌دهیم که شرایط لازم برای فعالیتهایشان در تمام بخش‌ ها به ویژه در بخش کمک‌های بشردوستانه و بهداشت فراهم  است و هرگز از خاک افغانستان هیچ‌ گونه خطری متوجه جهان نخواهد شد.


سایمون گس هم در این دیدار گفت: لندن می‌ خواهد با طالبان درمورد ایجاد روابط سازنده و اعتماد سازی کار کند و با این نکته موافق است که فقر و بیکاری در افغانستان بر تمام جهان تاثیر منفی می‌گذارد.

استقبال طالبان از ارسال کمک های بشر دوستانه کشورها به مردم افغانستان

اعلام آمادگی طالبان در افغانستان برای همکاری با جامعه جهانی

کلیدواژه