میزان 18, 1400 12:09 Asia/Kabul
  • محافظ سابق اشرف غنی درباره او دست به افشاگری زد
    محافظ سابق اشرف غنی درباره او دست به افشاگری زد

سرتیپ پیراز عطا شریفی محافظ سابق اشرف غنی در مصاحبه ای موضوع فرار رییس جمهوری سابق افغانستان با میلیون ها دلار پول را تایید کرد.

به گزارش رادیو دری، پیراز عطا شریفی وعده داد که فساد رئیس سابق خود را که به گفته وی با کیف های حاوی صدها میلیون دلار پول از کشور گریخت، افشا خواهد کرد.

عطا شریفی که خود هم اکنون تحت تعقیب طالبان است و برای سر وی یک میلیون افغان جایزه تعیین شده است ادعا کرد که شواهد و مدارک دوربین مداربسته ارگ ریاست جمهوری را برای اثبات ادعاهای خود دارد اما اگر بتواند فرار کند شواهد را به اشتراک می گذارد.

محافظ سابق اشرف غنی مدعی شد: روزی که اشرف غنی از افغانستان گریخت صدها میلیون و شاید میلیاردها دلار در کیسه های بزرگ به همراه او بود؛ پول هایی که قرار بود برای بازار مبادلات ارزی باشد و هر پنجشنبه برای این منظور به ارگ ریاست جمهوری آورده می شد.

عطا شریفی تاکید کرد: من هرگز فکر نمی کردم که او چنین کاری کند، اما شواهدی در اختیار دارم که وقتی در مکان امنی باشم به اشتراک خواهم گذاشت.

افشاگری عطا شریفی در حالی مطرح می شود که جان سوپکو بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان هفته گذشته اعلام کرد که دفتر وی ادعاها مبنی بر این‌که اشرف غنی رئیس جمهوری پیشین افغانستان هنگام خروج از کشور میلیون ها دلار با خود خارج کرده است را بررسی می کند.

اگرچه اشرف غنی چندی پیش در بیانیه ای ادعاها در مورد به همراه داشتن میلیون ها دلار در هنگام ترک افغانستان را رد کرد، اما گمانه زنی ها در مورد این موضوع همچنان پابرجاست و کنگره آمریکا از تیم سوپکو خواسته است تا به این موضوع بپردازد.

جزییات فرار اشرف غنی از زبان یک مقام افغان

اشرف غنی: فرار نکردم/ به افغانستان باز می‌گردم

 

 

کلیدواژه