میزان 23, 1400 17:41 Asia/Kabul
  • بیانیه وزارت امور خارجه ایران در محکومیت حمله تروریستی به مسجد شیعیان در قندهار
    بیانیه وزارت امور خارجه ایران در محکومیت حمله تروریستی به مسجد شیعیان در قندهار

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای حمله تروریستی به مسجد فاطمیه (س) در قندهار را محکوم کرد.

به گزارش رادیودری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه  در بیانیه ای اعلام کرد، بار دیگر دست دشمنان اسلام و مسلمین از آستین تروریست های جنایتکار تکفیری بیرون آمد و جمعی دیگر از مردم مظلوم افغانستان را در حال برگزاری نماز جمعه به خاک و خون کشید.

دراین بیانیه آمده است، وزارت امور خارجه  ایران حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار که موجب شهادت و جراحت جمع کثیری از شرکت کنندگان در نماز جمعه گردید را به شدت محکوم می کند و به خانواده های محترم شهداء و مردم عزیز افغانستان تسلیت می گوید. 

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران آمده است،  بار دیگر نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار می دهیم  و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی گری با نام اسلام تاکید می کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است،  این حادثه دلخراش و حوادث تاسف بار گذشته از جمله حمله قبلی به نمازگزاران در قندوز، ضرورت افزایش مراقبت ها و مضاعف نمودن حفاظت از مراکز مذهبی شیعه و سنی و سایر تجمعات در افغانستان را بیش از پیش روشن می سازد.

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه خود همچنین آورده است،  جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان در افغانستان با همدلی و هم فکری و تشریک مساعی با یکدیگر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت. 

تازه ترین آمار قربانیان انفجار در مسجد قندهار؛ بیش از 100 کشته و زخمی

کلیدواژه