میزان 24, 1400 16:59 Asia/Kabul
  • ترکیه و افغانستان بازار بالقوه صادرات برق ایران
    ترکیه و افغانستان بازار بالقوه صادرات برق ایران

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر تاکید کرد : کشور‌های اطراف ایران مانند ترکیه و افغانستان آمادگی این را دارند که برق ایران را دریافت کنند.

به گزارش رادیو دری،  "سید فریدالدین معصومی "  مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، گفت : کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه، افغانستان و حتی عمان آمادگی این را دارند  که برق ایران را دریافت کنند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، افزود :  پروژه های مختلفی وجود دارند که بتوانیم برق صنایع مختلف را تامین کنیم.

معصومی  در رابطه با نیروگاه " کوشک " نیز  گفت: در مورد نیروگاه خورشیدی کوشک میتوان گفت که با کیفیت ترین نیروگاه خورشیدی ایران است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر،  خاطرنشان کرد : این نیروگاه که  سال 2020  عملیات اجرایی آن آغاز شد و برق این نیروگاه نیز به شبکه متصل شد.

به گفته معصومی  :  این موضوع مزیت های زیادی داشت، زیرا تا به الان در کشور هیچ نیروگاه خورشیدی ۱۰ هزار مگاواتی در مدت ۷ ماه ساخته نشده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر،   تاکید کرد : نیروگاه کوشک یکی از بهترین نیروگاههای خورشیدی از نظر فنی و اقتصادی است.

 

کلیدواژه