میزان 25, 1400 12:59 Asia/Kabul
  • رسانه ها در افغانستان یک به یک تعطیل می شوند
    رسانه ها در افغانستان یک به یک تعطیل می شوند

حدود ۷۰ درصد از رسانه های تصویری،صوتی و نوشتاری افغانستان به علت مشکلات مالی و دسترسی نداشتن به اطلاعات،تعطیل شده و یا در آستانه توقف قرار گرفته است.

 به گزارش رادیو دری، فعالان رسانه ای افغانستان هشدار داده اند که اگر به بحران مالی رسانه‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده توجه نشود در روزهای آینده نشریات بیشتری بسته می شود.

رسانه های افغانستان امروز یکشنبه به نقل از «ذکی دریابی» مسوول روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان که یکی از پرطرفدارترین روزنامه‌های این کشور است نوشتند به زودی این روزنامه نیز تعطیل می  شود.

"عبدالرزاق صدیقی" مسوول «رادیو صدای بادغیس» هم  اعلام کرد که ادامه محدودیت‌ها و مشکلات مالی منجر به تعطیلی این  رسانه خواهد شد.

وی اظهار کرد این رادیو در گذشته با پخش برنامه های سیاسی، خبری، انتقادی و موسیقی شنوندگان زیادی داشت اما اکنون از این رادیو فقط برنامه های دینی و آیات قرآن پخش می شود.

مسوول رادیو  بادغیس گفت که طالبان به این رادیو اجازه پخش برنامه های انتقادی، خبر و برنامه های تولیدی که مردم به آنها علاقه دارند نمی دهند.

 این در حالی است که «بلال کریمی» یکی از سخنگویان طالبان با رد ایجاد محدودیت برای رسانه ها گفته است طالبان با رسانه‌ها میانه خوبی دارند و با آنها همکاری می کنند.

رسانه های افغانستان در بیست سال گذشته با کمک مالی کشورهای خارجی و منابع داخلی رونق گرفته بود و صدها نفر در رسانه ها مشغول به کار شده بودند؛ به گونه ای که کرزای رئیس جمهوری اسبق افغانستان یکی از دستاوردهای خود را  رشد رسانه ها عنوان  کرده بود.

توقف فعالیت بیشتر رسانه ها در افغانستان به دلیل مشکلات مالی است

 

کلیدواژه