میزان 25, 1400 23:50 Asia/Kabul
  • رئیسی: داعش‌ به دنبال‌ تکمیل‌ ماموریت‌ اشغالگران‌ در افغانستان‌ است
    رئیسی: داعش‌ به دنبال‌ تکمیل‌ ماموریت‌ اشغالگران‌ در افغانستان‌ است

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تروریسم داعشی به دنبال تکمیل ماموریت شکست خورده اشغالگران غربی در افغانستان است، گفت: حملات گروه تروریستی داعش با هدف ایجاد تفرقه، جنگ و خونریزی مذهبی انجام می‌شود.

به گزارش رادیو دری، "سید ابراهیم  رئیسی"  روز یکشنبه در جلسه هیات دولت پس از معرفی «حسن کاظمی قمی» به عنوان نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان، با اشاره به این که شهادت و مجروح شدن نمازگزاران جمعه در مسجد فاطمیه قندهار، بار دیگر دل امت رسول‌الله(ص) را داغدار کرد، ضمن عرض تسلیت به ملت افغانستان خواستار توجه علمای اسلام و نهادهای بین‌المللی به بحران های اخیر این کشور شد.

رئیسی در ادامه تاکید کرد: حجم فزاینده اقدامات تروریستی که هم راستا با راهبرد بی‌ثبات‌سازی آمریکا در افغانستان انجام می‌شود، بیانگر گسترش دایره اقدامات تروریستی در این کشور است و از حاکمان این کشور انتظار می‌رود ضمن عمل به مسئولیت خود در تأمین امنیت ملت، از ظرفیت‌های امنیت‌سازی مردمی، غفلت نکنند.

"سید ابراهیم  رئیسی" گفت: جمهوری اسلامی ایران خود را در کنار مردم افغانستان می‌داند و آماده کمک و همکاری همه جانبه برای ایجاد ثبات و امنیت پایدار برای ملت افغانستان است.

رییسی: دولت افغانستان باید فراگیر باشد

کلیدواژه