میزان 27, 1400 01:10 Asia/Kabul
  • رئیسی: راهبرد ایران در افغانستان ایجاد ثبات و امنیت است
    رئیسی: راهبرد ایران در افغانستان ایجاد ثبات و امنیت است

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، راهبرد جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ایجاد ثبات و وحدت است.

به گزارش رادیودری، "سیدابراهیم رئیسی" در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم ایران با اشاره به انتظار ایران از حاکمان افغانستان برای تشکیل دولت فراگیر گفت: باید در افغانستان  دولت فراگیری تشکیل شود که همه گروه‌های فعال در این کشور و اقوام را نمایندگی کند و این مورد حمایت ایران است.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در ادامه به حمایت های آمریکا از گروه تروریستی داعش و  حضور عناصر این گروه تروریستی در افغانستان اشاره کرد و گفت:  آمریکا همواره به دنبال بی ثباتی و ناامنی در منطقه  به خصوص در کشور افغانستان بوده است.

رئیسی ضمن درخواست از حاکمان افغانستان برای مقابله با جنایات داعش در این کشور تصریح کرد، افغانستان باید بتواند وضعیت آرامی داشته باشد تا مردم این کشور در صلح، امنیت و آرامش زندگی کنند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب با تاکید بر اینکه ایران هیچگاه میز مذاکره را ترک نکرده و نسبت به مذاکرات نتیجه محور جدی است، تصریح کرد؛ مذاکرات هسته ای باید نتیجه داشته باشد و طرف مقابل آمادگی برای لغو تحریم‌ها را به صورت جدی نشان دهد.

با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به آنچه اعلام کرده است پایبند و جدی است، افزود:  باید جدیت در طرف مقابل نیز مشاهده شود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه  به حضور ایران در پیمان‌های منطقه‌ای و عضویت در سازمان همکاری شانگهای  اشاره و تاکید کرد، ارتباط با کشورهای همسایه و  منطقه اولویت دولت ایران است. 

 رئیسی: حضور آمریکا در افغانستان و منطقه امنیت‌ ساز نیست

کلیدواژه