میزان 27, 1400 17:04 Asia/Kabul
  • طالبان: همه معیارهای مشروعیت سیاسی را داریم
    طالبان: همه معیارهای مشروعیت سیاسی را داریم

درحالی که برخی فعالان سیاسی افغان بر ضرورت برگزاری انتخابات یا لویه جرگه برای مشروعیت یافتن دولت جدید افغانستان تاکید کرده اند یک مقام طالبان گفت: این گروه همه معیار ها را برای مشروعیت دولتی دارد.

به گزارش رادیو دری؛  بلال کریمی عضو دفتر مطبوعاتی طالبان در واکنش به اظهارات «حامد کرزی» رئیس جمهوری اسبق افغانستان مبنی بر اینکه طالبان برای رسمیت یافتن بین‌المللی نیازمند مشروعیت ملی است مدعی شد: طالبان از حمایت کامل مردم برخوردار است و با حمایت مردم 20 سال مقابل اشغال بیرونی‌ها ایستادگی کرد و بالاخره موفق شد.

کریمی افزود: امارت اسلامی تمام هنجارهای بین‌المللی را که برای مشروعیت دادن به یک‌ دولت نیاز است دارد، تمام اراضی افغانستان را در تصرف دارد، از حمایت مردم برخوردار و به آنها پاسخگو است.

این عضو دفتر مطبوعاتی طالبان درباره درخواست کرزی درباره برگزاری انتخابات یا لویه جرگه برای مشروعیت بخشی به طالبان اضافه کرد:  انتخابات نظام پیشین با کذب و تقلب پیش می‌رفت و مشروعیت نظام قبلی کاذب و جعلی بود.

«ذبیح‌الله مجاهد» معاون سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز پیش از این در همایشی در ولایت «پکتیا» گفته بود که جامعه جهانی در آینده نزدیک دولت جدید افغانستان را به‌رسمیت خواهد شناخت.

مجاهد اظهار کرد: تلاش‌ها برای به رسمیت‌ شناختن ادامه دارد، پیام‌های مثبتی دریافت کرده‌ایم و امارت اسلامی در سطح جهانی به رسمیت شناخته خواهد شد.

وی همچنین اطمینان داد که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

حامد کرزی: دولت طالبان در قدم اول باید مشروعیت ملی را کسب کند

کلیدواژه