میزان 28, 1400 08:21 Asia/Kabul
  • برگزاری همزمان ۳ رزمایش سازمان پیمان امنیت جمعی در مرز افغانستان-تاجیکستان
    برگزاری همزمان ۳ رزمایش سازمان پیمان امنیت جمعی در مرز افغانستان-تاجیکستان

سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه ( CSTO ) ۳ رزمایش نظامی را از ۱۸ الی ۲۳ اکتبر (26میزان الی 1عقرب) به دلیل شرایط کنونی افغانستان و برای مقابله با تهدیدات بالقوه در تاجیکستان برگزار می کند.

به گزارش رادیودری، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: این عملیات نظامی بزرگ در « هاربمیدون » و « مومیراک » در ولایت « ختلون » نزدیک مرز تاجیکستان و افغانستان انجام می شود. 

رزمایش اول «شناسایی ۲۰۲۱» عنوان شده و در آن سرویس‌های اطلاعاتی و واحدهای مربوطه ارتش‌های کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی عملیات سازماندهی و شناسایی انجام خواهند داد. همچنین، در چارچوب رزمایش دوم تحت عنوان «قطار ۲۰۲۱» فعالیت‌های مربوط به سازماندهی پشتیبانی مادی و فنی نیروهای پیمان امنیت جمعی با هدف آماده سازی و اجرای عملیات مشترک مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

در جریان رزمایش «تعامل ۲۰۲۱» (سوم) نیروهای واکنش سریع سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه سازماندهی و اجرای عملیات مشترک برای مهار درگیری مسلحانه مرزی در منطقه آسیای مرکزی را انجام خواهند داد.

وزارتخانه‌های دفاع کشورهای تاجیکستان و روسیه افزوده، در این رزمایش 6 روزه بیش از ۵ هزار نیروی نظامی که بیش از نیمی از آن‌ها روس هستند، شرکت دارند. اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی (سستو) شامل کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان،روسیه و تاجیکستان می باشند. 

آغاز رزمایش پیمان امنیت جمعی در مرز افغانستان-تاجیکستان

کلیدواژه