عقرب 03, 1400 15:58 Asia/Kabul
  • مسکو: سازمان ملل آماده لغو تحریم‌های طالبان است
    مسکو: سازمان ملل آماده لغو تحریم‌های طالبان است

روسیه با تاکید بر لزوم تلاش طالبان برای تشکیل دولت فراگیر اعلام کرد، سازمان ملل برای لغو تحریم ها علیه این گروه آماده است.

به گزارش رادیودری، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه ریاست‌جمهوری روسیه در امور افغانستان امروز (دوشنبه) طی کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری «روسیا سگودنیا» گفت: گروه طالبان باید گام‌های شجاعانه‌ای در تشکیل دولت فراگیر بردارد.

مدیر بخش دوم آسیایی در وزارت امور خارجه روسیه با رد تعیین ضرب‌الاجل برای طالبان جهت تشکیل دولت فراگیر افزود: هیچ زمان بندی برای این مسئله مشخص نشده است و این در وظیفه نشست مسکو نبود. ما قرار نبود ضرب‌الاجلی برای طالبان تعیین کنیم تا برنامه‌ای برای کارهای بعدی آنها باشد.

بنا بر اظهارات این مقام روس، سازمان ملل آمادگی دارد که تحریم‌های طالبان را لغو کند و این یک موضوع فنی است که روسیه آمادگی حل آن را دارد. 

نشست مسکو درباره افغانستان با میزبانی روسیه  20 اکتبر/28میزان برگزارشد. این سومین نشست رایزنی‌های "چارچوب مسکو" درخصوص افغانستان با مشارکت نمایندگان ویژه یا مقام‌های ارشد روسیه، چین، پاکستان، ایران، هند، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان و همچنین هیئتی بلندپایه از دولت موقت افغانستان بود.

شرکت‌کنندگان در این نشست ضمن تأکید بر احترام به حاکمیت و استقلال افغانستان بر تمایل مشترکشان برای ترویج امنیت در افغانستان و نقش‌آفرینی در ثبات منطقه‌ای و تشکیل دولت فراگیر در افغانستان تأکید کردند. 

بلینکن: تحریم‌های وضع‌شده بر طالبان لغو نمی‌شود

کلیدواژه