عقرب 04, 1400 15:36 Asia/Kabul
  • هشدار نسبت به موج چهارم کرونا در افغانستان
    هشدار نسبت به موج چهارم کرونا در افغانستان

مسئولان صحی افغانستان می گویند که همزمان با سرد شدن هوا، احتمال شیوع موج چهارم بیماری کرونا در کشور وجود دارد. این در حالیست که امکانات و تجهیزات صحی در شفاخانه به شدت در حال کاهش است.

به گزارش رادیودری، طارق احمد اکبری، سرطبیب شفاخانه افغان-جاپان گفته که در سه ماه گذشته هیچ پولی برای حقوق کارمندان، تهیه دارو و اکسیژن برای بیماران و حتی تغذیه درست بیماران به این شفاخانه پرداخت نشده است.

سرطبیب این شفاخانه درحالی از احتمال همه‌گیری موج چهارم ویروس کرونا با سرد شدن هوا هشدار می‌دهد و می‌گوید که امکانات تداوی بیماران کووید۱۹ در این شفاخانه هر روز به حداقل رسیده است.

به گفته او به تاز‌گی ۲۴ بیمار وخیم کووید۱۹ از ولایت‌های غزنی و دایکندی به این شفاخانه انتقال و بخش آی‌‌سی‌یو این شفاخانه همین حالا پر شده است.

اکبری گفت: "موج چهارم کرونا در راه است، براساس تجاربی که ما داشتیم، پارسال همین وقت موج دوم کرونا انتشار پیدا کرده بود که تلفات زیاد هم داشت، همین حالا تعداد بستری ما از ۶۰ گذشته و به ۶۲ رسیده که بیشترشان با وضعیت وخیم اند و بخش آی سی یو ما پر شده، دیروز ۲۴ مریض از دایکندی و غزنی آمدند، ما با این امکانات کمی که داریم نمی‌توانیم به موچ چهارم رسیدگی کنیم."

هشدار نسبت به موج سوم کرونا در افغانستان+ صوت

کلیدواژه