عقرب 04, 1400 17:20 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان پیش روی ماست
    امیرعبداللهیان: تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان پیش روی ماست

وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه مشورت‌ های امنیتی ایران با هیئت حاکمه افغانستان در جریان است، تاکید کرد: هیات حاکمه سرپرستی افغانستان در قبال ایجاد صلح، ثبات و امنیت در این کشور مسئول است.

به گزارش رادیودری،  "حسین امیرعبداللهیان "  وزیر امور خارجه ایران امروز سه شنبه  پس از دیدار و گفتگو با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در نشست خبری در تهران  گفت:  تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان به عنوان مهمترین راهکار سیاسی پیش روی قرار دارد و  کماکان تماسهای خود را با همه طرفها در افغانستان دنبال می کنیم.
وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه برای کمک به افغانستان در راستای برون رفت از وضعیت کنونی تمامی گذرگاههای مرزی ایران برای تجارتهای مرزی با افغانستان باز است، گفت: برای تسهیل در ارسال کمکهای انساندوستانه از طریق مرزهای ایران به کشور افغانستان آمادگی کامل داریم.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد:  هر چقدر بتوانیم وضعیت اقتصادی و معیشتی و ارسال کمکهای انساندوستانه سایر کشورها به افغانستان را تسهیل کنیم، در آستانه فصل سرما با موج کمتری از پدیده آوارگان به سمت مرزهای همسایگان افغانستان مواجه خواهیم بود.
امیرعبداللهیان  گفت: همکاری های ایران با افغانستان در بازارهای مرزی ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر امور خارجه ایران افزود: با کشور دوست و برادر  پاکستان توافق کردیم که در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان که فردا ( چهارشنبه ) در تهران برگزار خواهد شد، پیام واحدی را برای مردم افغانستان، برای جامعه جهانی و برای هیات حاکمه سرپرستی و موقت افغانستان داشته باشیم.
وزیر امور خارجه ایران گفت:  تلاش می کنیم با ادبیات مشترک و با درکی مشترک برای برون رفت از شرایط پیچیده کنونی در منطقه به تلاش های جمعی خودمان ادامه بدهیم.

دیدار و رایزنی وزیران خارجه ایران و پاکستان

کلیدواژه