عقرب 06, 1400 08:16 Asia/Kabul
  • همکاری ایران و ترکمنستان برای ارسال برق به افغانستان
    همکاری ایران و ترکمنستان برای ارسال برق به افغانستان

وزیر نیرو ایران از انجام مذاکراتی با وزیر ترکمنستان برای ارسال برق مازاد نیروگاه برق آبی این کشور از طریق تاجیکستان به افغانستان خبر داد.

به گزارش رادیودری، «علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو ایران روز چهارشنبه در دیدار «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه تاجیکستان افزود: در ترکمنستان نیروگاه برقابی خوبی احدادث کردیم که در حال حاضر این نیروگاه در حال تولید برق است و بخش قابل توجه ای از ایام سال, برق صادر شده را به دولت تاجیکستان تحویل می دهد؛ ضمن اینکه ما مذاکراتی با وزیر داشتیم مبنی بر اینکه در ایامی که تاجیکستان نیاز به برق ندارد امکان صادرات برق را از تاجیکستان به افغانستان فراهم کند که قرار شد بررسی ها صورت گیرد.

محرابیان با بیان اینکه در زمینه خدمات فنی, مهندس و احداث نیروگاههای برق آبی, همکاری خوبی بین دو کشور ایران و تاجیکستان وجود دارد، گفت:‌ وزارت نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری بین ایران و تاجیکستان، فعالیت اقتصادی 2 کشور را پیگیری می کند.

وزیر نیرو ایران ادامه داد: با توجه به تاکید روسای جمهوری دو کشور، در زمینه فعالیت های اقتصادی بین ایران و تاجیکستان، امیدواریم شاهد توسعه و افزایش این روابط باشیم.

درآمد 90 میلیون دلاری تاجیکستان از صادرات برق به افغانستان

کلیدواژه