عقرب 06, 1400 14:09 Asia/Kabul
  • افغانستان محور دیدار سفیر ایران در بیشکک با وزیر خارجه قرقیزستان
    افغانستان محور دیدار سفیر ایران در بیشکک با وزیر خارجه قرقیزستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در «بیشکک» با وزیر خارجه قرقیزستان دیدار و ضمن بررسی روابط دوجانبه، آخرین وضعیت افغانستان را بررسی کرد.

به گزارش رادیودری، «سعید خرازی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «روسلان قزاق بایف» وزیر امور خارجه قرقیزستان در بیشکک با اشاره به برگزاری اجلاس وزرای خارجه شش کشور همسایه افغانستان در «تهران»، روند تحولات در افغانستان را برای کشورهای منطقه بسیار مهم ارزیابی کرد.

خرازی  ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش تحرکات تروریستی در افغانستان، تشکیل یک دولت فراگیر متشکل از همه اقوام و مذاهب را بهترین راه حل برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان دانست.

« قزاق بایف » نیز در این دیدار به ظرفیت‌های بسیار بالای ایران در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و تمدنی اشاره و بر گسترش همکاری در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه قرقیزستان با اشاره به تحولات افغانستان و حمایت از جایگاه و مواضع ایران در تحولات افغانستان گفت: «تهران» نقش مهمی در برقراری صلح و ثبات در افغانستان دارد.

«روسلان قزاق بایف  همچنین با ابراز نگرانی از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان و تاثیر منفی آنها بر امنیت در آسیای مرکزی،  افزود:  دولت قرقیزستان از نزدیک تحولات افغانستان را پیگیری و به طور فعالانه در جلساتی که مربوط به افغانستان است، شرکت می‌کند.

بیانیه نشست تهران: راه حل مسائل افغانستان تشکیل دولت فراگیر است

امیرعبداللهیان: صلح افغانستان تنها از دولت فراگیر برمی‌آید

کلیدواژه