عقرب 09, 1400 10:54 Asia/Kabul
  • طالبان: عدم به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان، برای منطقه و جهان پیامدهایی خواهد داشت
    طالبان: عدم به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان، برای منطقه و جهان پیامدهایی خواهد داشت

سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که عدم به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان، برای منطقه و جهان پیامدهایی خواهد داشت.

به گزارش رادیودری، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که «تنها افغانستان به رسمیت شناختن مجبوریت ندارد، بل‌که کشورهای جهان نیز نیاز دارند که امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت بشناسد».

مجاهد تاکید کرد که طالبان شرایط به رسمیت شناخته‌شدن را تکمیل کرده‌است و «هیچ‌کسی حق ندارد در امور داخلی افغانستان مداخله کند».

سخنگوی طالبان افزود که اکنون هم به‌رسمیت‌نشناختن طالبان توسط کشورهای جهان سبب دوام مشکلات در افغانستان، منطقه و جهان خواهد شد.

با این حال، او تأکید کرد که کشورهای جهان به‌زودی این گروه را به‌رسمیت خواهند شناخت.

او افزود که این گروه تمامی شرایط را برای به‌رسمیت‌شناختن تکمیل کرده است. مجاهد اما در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در مورد ممنوعیت رفتن دختران بالاتر از صنف هفتم به مکتب و زنان شاغل به کارشان و تأثیر آن بر به‌رسمیت شناختن این گروه گفت که این موضوع یک مسأله‌ی داخلی است و ربطی در به‌رسمیت‌شناختن این گروه ندارد.

او همچنین شرط‌گذاشتن این موضوع را مداخله‌ی کشورهای خارجی در امور داخلی افغانستان به‌رهبری طالبان خواند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان می گوید که به امریکا گفته‌ایم که سفارتش را در افغانستان بازگشایی کند، اما به هیچ‌کسی اجازه‌ی ساخت پایگاه نظامی را در کشور نمی‌دهیم.

کارکنان سفارت آمریکا کابل را ترک می کنند

احتمال بسته شدن سفارت آمریکا در کابل

کلیدواژه