عقرب 13, 1400 18:25 Asia/Kabul
  • طالبان اعمال محدودیت ترانزیتی برای کامیونهای ایرانی را تکذیب کرد
    طالبان اعمال محدودیت ترانزیتی برای کامیونهای ایرانی را تکذیب کرد

والی هرات با تاکید بر اراده طالبان برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران، برخی خبرها در فضای مجازی را درباره برقراری محدودیت های ترانزیتی با ایران تکذیب کرد.

به گزارش رادیو دری، مولوی «نوراحمد اسلام جار» والی هرات با اشاره به برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی گفت که هرگونه محدودیت ترانزیتی با ایران کذب است و ما به دنبال گسترش روابط با ایران هستیم.

به تازگی خبرهایی به نقل از مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری ایران منتشر شده بود که حکایت از آن داشت  طالبان به کامیون های ایرانی فقط هر ۲۵روز یکبار اجازه ورود به  خاک افغانستان را می دهد.

والی هرات در واکنش به این خبر با انتشار بیانیه‌ای افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی امارت اسلامی افغانستان هیچ محدودیت ترانزیتی در زمینه تردد خودروهای باربری جمهوری اسلامی ایران وضع نشده است و حمل و نقل کالا بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان مانند گذشته طبق تعاملات ادامه دارد.

مولوی اسلام جار همچنین تاکید کرد: هر مساله‌ای که باعث ضعیف شدن روابط تجاری و اقتصادی دو کشور شود از سوی امارت اسلامی افغانستان مردود است.

 

وی اظهار کرد: «امارت اسلامی افغانستان» در تلاش است تا روابط اقتصادی و دیپلماتیک حسنه را با کشورهای همجوار به خصوص جمهوری اسلامی ایران حفظ کند.

 

پیش از این نیز «سید روح الله لطیفی» سخنگوی گمرک ایران گفته بود که تمام مرزهای ایران با افغانستان فعال است و طبق کنوانسیون‌ها و قوانین بین‌المللی، سازمان‌ها و ادارات ایرانی مستقر در مرز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

توافقات تازه استاندار خراسان رضوی با مقامات افغان در هرات

 

کلیدواژه