عقرب 18, 1400 16:42 Asia/Kabul
  • درخواست لاوروف از گروه طالبان برای ممانعت از گسترش تهدیدات در افغانستان
    درخواست لاوروف از گروه طالبان برای ممانعت از گسترش تهدیدات در افغانستان

وزیر امور خارجه روسیه ممانعت گروه طالبان از گسترش تهدیدات در افغانستان را خواستار شد.

به گزارش رادیو دری ، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه با بیان اینکه هنوز تهدیدهایی مانند احتمال نفوذ تروریسم و قاچاق مواد مخدر از افغانستان وجود دارد، اعلام کرد، روسیه انتظار دارد که گروه طالبان مانع گسترش چنین تهدیدهایی شود.

«سرگئی لاوروف» در ادامه ابراز امیدواری کرد که گروه طالبان وضعیت در افغانستان را تثبیت کند و از گسترش تهدیدها به خارج از کشور جلوگیری نماید.

وزیر امور خارجه روسیه پیش از این نیز با بیان اینکه وضعیت کنونی در افغانستان هنوز پایدار نیست و تروریست‌ها درصدد سوءاستفاده از این وضعیت هستند، تصریح کرد، تهدیدهای تروریسم و ​​قاچاق مواد مخدر هنوز در افغانستان وجود دارد و تهدید اصلی، انتقال فعالیت های تروریستی و مواد مخدر از این کشور به کشورهای همسایه است. 

با استقرار گروه طالبان در افغانستان در دو ماه گذشته، مناطق مختلف این کشور بویژه کابل شاهد حملات و انفجارهای تروریستی بوده و این موضوع موجب اعتراض شهروندان شده است.آمریکا و متحدانش پس از بیست سال حضور نظامی شکست خورده خود در حالی از افغانستان عقب نشینی کردند که این لشکرکشی ثمره ای جزء گسترش تروریسم، جنگ، خشونت، بی ثباتی و نا امنی و کشتار ده ها هزار نفر از مردم این کشور نداشته است.

بسیاری از شخصیت ها و مردم افغانستان، وضعیت وخیم کنونی این کشور را ناشی از سیاست‌ های شکست‌ خورده آمریکا در افغانستان می‌ دانند.

لاوروف: طالبان به وعده‌هایش در تامین حقوق مردم افغانستان عمل کند

کلیدواژه